do kasy suma: 0,00 zł
Na czym najlepiej oglądać Mundial?
Na czym najlepiej oglądać Mundial?

Na czym najlepiej
oglądać Mundial?


24.11.2022

Mistrzostwa świata na dużym ekranie – na telewizorze lub projektorze?

Miłośnicy sportu już czekają na to, aby móc zasiąść przed ekranem telewizora i obejrzeć tegoroczny mundial. Postęp technologiczny zapewnia możliwość czerpania ogromnej przyjemności z oglądania mistrzostw świata w piłce nożnej w domowym zaciszu. Nie trzeba mieć nawet obecnie telewizora, bo świetną alternatywę stanowi nowoczesny projektor, który można wykorzystać na wiele sposobów. Jako że jest wiele meczów do obejrzenia, to warto się do tego odpowiednio przygotować pod kątem technicznym. Istotne będzie zwrócenie uwagi na kilka istotnych kwestii przy zakupie telewizora i projektora.

Projektory - niezrównana wielkość

Telewizor to najczęstszy wybór w przypadku osób szukających urządzenia do oglądania meczów i innych wydarzeń sportowych. Będzie to odpowiednie rozwiązanie dla wszystkich stawiających na tradycyjne rozwiązania. Telewizory mają tuner TV, dzięki czemu można odbierać telewizję naziemną, satelitarną i kablową.

Obecnie coraz więcej osób ceni sobie transmisje na żywo przez internet, dlatego warto pomyśleć o projektorze. Jest on w stanie wyświetlać obrazy w dużym powiększeniu. Może mieć przekątną powyżej 100 cali, czego nie można uzyskać w przypadku zwykłego odbiornika telewizyjnego.

Projektor umożliwia dostosowanie wielkości obrazu do swoich bieżących potrzeb i preferencji. Z kolei telewizor ma niezmienną wielkość. Warto jednak mieć na uwadze to, że w celu oglądania mundialu przy wykorzystaniu projektora konieczne staje się odpowiednie przygotowanie pomieszczenia, zaciemnienie go.

Najlepszy efekt uzyskuje się, gdy tło stanowi jasna, duża ściana, w jednolitym kolorze. Na telewizorze można oglądać mecz w każdych warunkach, uzyskać bardzo szczegółowy obraz w lepszej jakości niż w przypadku projektora.

[product id="14501, 14731" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

Co ma szczególne znaczenie podczas wybierania projektora do oglądania sportu?

Przy zakupie projektora służącego do oglądania piłki nożnej należy zwracać uwagę na strumień światła. Dobrej jakości obrazy zapewnia urządzenie mające moc światła powyżej 3000 lumenów. Projektory LED są jaśniejsze od modeli DPL. Kolejną kwestią jest rozdzielczość, która powinna wynosić minimum Full HD 1920 x 1080 pikseli lub WXGA 1920 x 1200 pikseli. Jeszcze lepszą jakość zapewnia rozdzielczość 4k lub 4K UHD, idealna opcja dla miłośników piłki nożnej. Na uwadze powinno się mieć także dostępne złącza.

W projektorze nie może zabraknąć wejścia HDMI, dzięki któremu można liczyć na wysoką jakość transmisji, bezproblemowe odtwarzanie dźwięku i obrazu. Jeśli ktoś zamierza odbierać obraz telewizyjny z komputera, to należy zwrócić uwagę na połączenie displayport lub USB-C. Bardzo ważne są także zastosowane technologie w projektorze. 3LCD gwarantuje naturalną reprodukcję kolorów. Z kolei technologia DPL świetnie prezentuje piksele, niweluje migotanie. Istotna jest także elastyczna optyka, funkcja lens shift dotycząca przesunięcia obiektywu. Sprawdzić powinno się również dostępność bezprzewodowej transmisji obrazu.

Jak wybrać odpowiedni telewizor do oglądania Mistrzostw Świata w piłce nożnej?

Bardzo ważną kwestią przy wyborze telewizora do oglądania piłki nożnej jest zwrócenie uwagi na częstotliwość odświeżania ekranu. Jako że rozgrywki sportowe są bardzo dynamiczne, to istotne staje się płynne wyświetlanie na ekranie poruszających się obiektów. Optymalną częstotliwością odświeżania jest 100/120 Hz, co zagwarantuje ostrość i brak smużenia. Mile widziana w odbiorniku telewizyjnym będzie funkcja upłynniacza obrazów, która dodaje realizmu dynamicznym akcjom, zapewnia wygładzenie obrazu.

Warto zwracać uwagę na to, czy telewizor został wyposażony w funkcje auto motion plus, trumotion i motionflow. Bardzo ważną kwestią w każdym telewizorze jest oczywiście przekątna jego ekranu. Najlepszym połączeniem będzie duży ekran i wysoka jakość obrazu. Bardzo komfortowe warunki do oglądania mundialu zapewni z pewnością urządzenie z ekranem 65 cali. Należy jednak mieć na uwadze to, aby dopasować przekątną do odległości od miejsca oglądania i wymiarów pomieszczenia. Nie bez znaczenia są także szerokie kąty widzenia. Najlepiej sprawdzają się odbiorniki telewizyjne w technologii OLED i LED z matrycą IPS.

Telewizory - najwyższa jakość obrazu

Przy wyborze telewizora do oglądania mistrzostw świata w piłce nożnej istotny jest upscaling treści, który zwiększa jakość transmisji. Należy szukać jej w urządzeniach o rozdzielczości 4K i 8K. W ten sposób można cieszyć się lepszej jakości obrazem, nawet jeśli został on nagrany w rozdzielczości HD.

Kolejną kwestią będzie zwrócenie uwagi na HDR, czyli szeroki zakres dynamiki, który gwarantuje żywe kolory. Obrazy staną się jaśniejsze, można liczyć także na lepszy kontrast. Szeroka gama kolorów jest niezwykle istotna podczas oglądania meczu piłki nożnej. HDR to gwarancja wielu detali na ekranie, nawet murawa sprawia wrażenie bardziej naturalnej. W telewizorze znaczenie ma również dobre audio, dlatego nie może zabraknąć mocnych głośników, mających co najmniej 40 W. Niektóre telewizory mają nawet tryb dźwięku Sport, co pozwala poczuć się niemalże jak kibic na trybunach. Z przydatnej funkcji wymienić można także multiview, TV, tryb Sport, Ambilight, Smart TV.

[product id="14018, 14708, 3338, 14758" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium