Jaki uchwyt do TV?
Jaki uchwyt do TV?

W obecnych czasach telewizor można znaleźć praktycznie w każdym domu. Stał się już nieodłącznym elementem współczesnego i nowoczesnego salonu. Telewizor staje się eleganckim dodatkiem i w związku z tym coraz częściej zwraca się uwagę na kwestie estetyczne, czyli odpowiednie wyeksponowanie niekiedy bardzo drogiego sprzętu. Wiele osób staje wtedy przed dylematem - czy telewizor ma stać na komodzie? A może być powieszonym na ścianie albo przymocowany na suficie? W tym drugim przypadku doskonale sprawdzi się uchwyt. Na rynku można znaleźć setki różnych modeli i tu rodzi się pytanie - jak wybrać ten odpowiedni?

Idealny uchwyt do telewizora to przede wszystkim doskonale dopasowany, a żeby tak było trzeba zwrócić szczególną uwagę na:

  • VESA (Video Electronics Standards Association), czyli międzynarodowy standard określający rozstaw otworów do montażu. Można spotkać się z parametrami np. 200x200 mm, 400x300 mm, czy 400x400 mm. W instrukcji obsługi zakupionego telewizora producent podał konkretne wartości.
  • Udźwig. Uchwyty dostosowane są do różnej wielkości, ale też do różnego obciążenia. Koniecznie trzeba na to zwrócić uwagę, aby móc bezpiecznie zamontować sprzęt. Dodatkowo warto pamiętać o ciężarze dodatkowych akcesoriów, np. soundbar - to też trzeba doliczyć.
  • Regulacja kąta nachylenia. Ta opcja przydaje się w przypadku dużych pomieszczeń lub gdy meble są rozstawione po szerokim łuku.
  • Odległość od ściany. Uważa się, że im mniejsza odległość tym lepiej. Z kolei maksymalne wartości tego parametru sprawdzą się w telewizorach o szerokiej przekątnej. Z pewnością większa liczba opcji regulacji działa na korzyść.

 

 

Rodzaje uchwytów do telewizora

  • Najpopularniejszym rodzajem jest uchwyt ścienny mocowany za pomocą śrub. Podstawowe modele o bardzo korzystnej cenie pozwalają na regulację sprzętu w pionie np. Uchwyt ART. AR-48, a te w trochę większej cenie pozwalają na regulację nachylenia w pionie i poziomie - Uchwyt ART AR-87.
  • Uchwyt sufitowy idealnie sprawdzi się w przypadku ścian o słabej konstrukcji, np. płyty gipsowo-kartonowej. Nie ma pewności, że utrzyma ona ciężki odbiornik, więc montaż na suficie jest najbezpieczniejszą opcją Model ART AR-21L. Wspomniany model nie dość, że można regulować odległość od sufitu, to jeszcze ma możliwość obrotu o 360 stopni!
  • Uchwyt biurkowy. Stosuje się go przede wszystkim do monitorów, ale bez problemu można zamontować również mały telewizor. Dobrym przykładem jest model Gembird VESA.

Dla telewizorów o maksymalnej przekątnej 37" bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zakup stolika RTV KTV ART S-06.

Wybierając uchwyt warto kierować się położeniem i estetyką a przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo montażu i odpowiednie dostosowanie parametrów uchwytu do telewizora. Doradcy w sklepie z pewnością udzielą fachowej pomocy w doborze odpowiedniego produktu.

 

[product id="775,1361,1282,1107,589"]

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium