Jaki tablet wybrać?
Jaki tablet wybrać?

Urządzenia elektroniczne znajdują się na liście najpopularniejszych produktów wybieranych jako prezent na Pierwszą Komunię Świętą. Na szczycie listy królują tablety, które dzięki swojej funkcjonalności i przydatności (oglądanie filmów, granie w gry, przeglądanie zdjęć, słuchanie muzyki, czytanie książek, edycja dokumentów tekstowych czy prosty dostęp do mediów społecznościowych) stanowią niezwykle atrakcyjny gadżet dla każdego dziewięciolatka.

Decydując się na zakup sprzętu zwracamy uwagę na szereg istotnych kwestii, takich jak: cena, parametry, specyfikacja czy wygląd. Przed zakupem warto postawić sobie pytania o przeznaczeniu takiego urządzenia.  Ma służyć nauce czy zabawie? Czy to pierwszy tego typu gadżet, czy może skierowany dla osób wymagających bardziej zaawansowanych parametrów?


Nie każdy tablet będzie odpowiedni dla dziesięciolatka. Większość urządzeń dysponuje podzespołami, które nie są w stanie spełnić oczekiwań dziecka. Zatem na co należy zwrócić uwagę? Jak wybrać odpowiedni sprzęt? Postaramy się odpowiedzieć poniżej.
W sklepach dostępne są tablety wyposażone w różne systemy operacyjne: Android, Windows, iOS. Zdecydowanie najpopularniejszym z nich jest Android, który umożliwia konfigurację dużej ilości zróżnicowanych aplikacji, jakie są dostępne w Internecie. Bez najmniejszego problemu zintegruje się z usługami Google czy popularnym serwisem Youtube.

Wielkość i jakość wyświetlacza odgrywa bardzo duże znaczenie. W przypadku urządzeń dla dziewięciolatka przekątna ekranu powinna wynosić około 10 cali. Umożliwi to precyzyjne przeglądanie zdjęć, czytanie książek, czy swobodne surfowanie po stronach internetowych i jednocześnie nie będzie zbyt ciężki do dłuższego trzymania w dłoni. Oczywiście przekątna to nie wszystko. Istotne znaczenie odgrywa również obsługiwana rozdzielczość – im wyższa, tym precyzyjniejszy i dokładniejszy okaże się obraz. W przypadku odtwarzania filmów idealnym rozwiązaniem będzie wybór matrycy o rozdzielczości Full HD - dzięki temu mamy gwarancję, że jakość będzie na bardzo wysokim poziomie.


Z całą pewnością dziewięciolatek będzie używać tableta do robienia zdjęć. Na rynku dostępne są modele, które rzadko dysponują profesjonalnej jakości aparatem. Przeważnie wykorzystywane są standardowe matryce o rozdzielczości od 5 do 8 Mpix. Zdecydowana większość urządzeń ma wbudowaną kamerę przednią, co ułatwia np. prowadzenie rozmów za pośrednictwem dostępnych komunikatorów.

Istotna, z punktu widzenia każdego użytkownika, jest wydajność sprzętu, która determinuje szybkość reakcji na wszelkie polecenia. System CPU powinien być przynajmniej dwurdzeniowy, jednak pełną stabilność i płynność działania zagwarantują procesory czterordzeniowe. Ważna jest również częstotliwość taktowani procesora, której wartość nie powinna być niższa od 1,3 GHz, a także pamięć RAM, gdzie absolutnym minimum jest wartość 2 GB.


Mając na uwadze wszystkie te wymagania, tabletami godnymi polecenia (a do tego będącymi ze średniej półki cenowej!) są: Lenovo Black M10 TB-X505L, Lenovo M10 TB-X306F oraz Lenovo M10 TB-X606F z częstotliwością taktowania procesora 2,3 GHz, liczbą rdzeni równą 8 oraz pamięcią RAM wielkości aż 4 GB.

Dysponując nieco wyższym budżetem, warto wziąć pod uwagę sprzęt, który posiada wyższą rozdzielczość wyświetlacza (2560x1600 px), lepszy aparat (co najmniej 13 Mpix) oraz szybko ładującą się baterię o pojemności (nawet 7040 mAh- to oznacza około 15 godzin oglądania bez konieczności doładowywania!). Przykładem są: Tablet Samsung T720 Galaxy S5e czy Samsung T865 Galaxy S6 Blue oraz w wersji  z pamięcią wewnętrzną aż 128 GB, procesorem 8-rdzeniowym oraz rozdzielczością 4 K.
Rose Blush

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium