Najlepszy sprzęt do szycia!
maszyna do szycia, szycie w domu, łucznik, sprzęt do szycia

Maszyna do szycia to narzędzie, które coraz częściej staje się potrzebne w każdym domu. Wybór tego typu urządzenia, szczególnie dla amatorów krawiectwa, nie jest prostą sprawą. Bogata oferta, prezentująca coraz to nowsze modele, wbrew pozorom nie ułatwia podjęcia decyzji co do zakupu konkretnego sprzętu. Na co więc zwrócić uwagę?

 

Przyswajanie elementarnej wiedzy o szyciu, w ramach nauki od podstaw, warto rozpocząć od sprzętu niewielkich rozmiarów. Doskonałym rozwiązaniem jest kompaktowe urządzenie do szycia Łucznik MINI, które posiada szereg uproszczeń i udogodnień skoncentrowanych w wyjątkowo urokliwym wydaniu. Pomimo niewielkich wymiarów, maszyna doskonale nadaje się do prac krawieckich, prezentując szeroki wachlarz możliwości, jak 12 programów szycia, osłonę na palce umieszczoną dookoła igły, dwa poziomy prędkości czy możliwość szycia wstecznego.

Odpowiednia maszyna dla rozpoczynających i kontynuujących przygodę z krawiectwem powinna mieć podstawowe funkcje, które ułatwią szycie w zaciszu własnego domu. Jedną z nich jest automatyczny dobór siły naprężenia nici. Funkcja ta spowoduje, że nitka nie będzie się luzowała i pozostanie w odpowiedniej pozycji. Kolejną istotną funkcją jest możliwość regulacji docisku stopki do powierzchni materiału, co zdecydowanie ułatwi odpowiednie dopasowanie wysokości igły do szytego podłoża. Dodatkowo, znacznie ułatwi szycie zarówno na cienkich tkaninach typu jedwab, jak i sztywniejszych oraz grubszych materiałach. Tego typu udogodnienia posiada maszyna Łucznik Zofia II oraz Łucznik Ewa II 2014. Wartościowym dodatkiem jest wyposażenie urządzenia w funkcję podwójnej igły, którą wykorzystuje się do mocowania gumy, marszczenia, obszywania lamówką, doszywania falban i szlufek czy też w przypadku bardziej pracochłonnych czynności, jak podkładanie rękawów czy pikowanie. Tego typu rozwiązanie zastosowano w maszynie Łucznik Weronika 2008Łucznik Nadzieja 2019 oraz Łucznik Kornelia 2004.

Marka Łucznik dominuje na polskim rynku maszyn do szycia, ciesząc się dobrymi opiniami na temat funkcjonalności prezentowanego sprzętu. Dekady przemysłowej produkcji i rozwoju spowodowały, że w większości polskich domów były lub nadal są obecne niezawodne i ponadczasowe urządzenia do szycia, niegdyś tak systematycznie wykorzystywane przez nestorki rodzin.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium